Gdzie kupisz Mieszkanie dla Młodych w Lublinie?

Mieszkań, których cena mieści się w limitach programu Mieszkanie dla Młodych nie brakuje niemal w całym Lublinie. A nawet jeśli nieco je przekraczają, deweloperzy stosują sprytne sztuczki, np. podwyższając cenę garażu, dzięki czemu teoretycznie spada cena metra kwadratowego mieszkania.

airport-362409_640Mieszkania dla młodych z dopłatą kupić można między innymi na Osiedlu Europejskim w Felinie. Tam ceny inwestycji firmy TBV poniżej 4 tys. zł za m kw. nie są niczym szczególnym. W limitach mieszczą się także mieszkania na osiedlu Brzozy II oraz Nowy Felin, gdzie nowe budynki stawia Interbud.

- Ceny wahają się w granicach 4,2 tys. zł – 4,5 tys. zł za m kw. – mówi Katarzyna Wachowicz, kierownik działu sprzedaży w Interbudzie.

Wikana także ma w swej ofercie mieszkania mieszczące się w limitach. Firmy walczą też o klienta, stosując nie do końca etyczne metody. Obniżają na przykład cenę metra kwadratowego pod warunkiem zakupu znacznie droższego garażu lub miejsca parkingowego. Suma zakupu się nie zmienia, ale można otrzymać dopłatę w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

Limit cenowy dla gmin sąsiadujących z Lublinem to 3730,66 zł. Cena za m kw. obowiązuje więc w następujących gminach: Niemce, Konopnica, Głusk, Jastków, Niedrzwica Duża, Świdnik, Strzyżewice i Wólka. Niestety, nie ma tam zbyt wielu inwestycji deweloperskich, podobnie jak w pozostałych miastach województwa. W Puławach czy Zamościu trwają wprawdzie budowy, ale już wiadomo, że ceny znacznie przekroczą obowiązujące obecnie limity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>