Domy z dopłatą także w Lublinie

Ofert na zakup domów z dopłatą w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” brakuje w całej Polsce. Ale w Lublinie niedługo pojawią się kolejne, bo wszystkie wcześniej zbudowane przez Wikanę domy zostały bardzo szybko sprzedane.

lublin-184205_640Faktem jest, że 99 proc. kredytów w programie Mieszkanie dla młodych dotyczy właśnie zakupów mieszkań. Przede wszystkim ze względu na limit powierzchniowy, który wynosi 100 m kw. lub 110 m kw. dla rodzin z trójką lub więcej dzieci. Większość domów budowanych przez deweloperów jest bowiem po prostu większa.

Te, które spełniały kryteria, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zostały sprzedane praktycznie „na pniu”. Dlatego firma Wikana buduje już kolejne, które niedługo będzie można kupić w Lublinie i Rzeszowie.

Domy z dopłatą można też kupić w Michałowicach i Niepołomicach pod Krakowem. Buduje tam Wawel Service, a nieruchomości można nabyć już za 399 tys. zł.

- Domy kwalifikują się zarówno do programu MdM, jak i spełniają wymogi energooszczędne, pozwalające na uzyskanie dopłaty w ramach programu NFOŚiGW w wysokości 30 i 50 tysięcy złotych – przekonuje dyrektor sprzedaży Wawel Service, Piotr Kijanka.

Można więc mieć nadzieję, że jak już znajdzie się odpowiednią ofertę, to da się zgarnąć niejedną dopłatę. Warto też zwrócić uwagę na wciąż zmieniające się zasady przyznawania dopłat na ekologiczne źródła ogrzewania. Instalując na przykład kolektory słoneczne, także można oszczędzić kilkanaście tysięcy złotych.

Inną sprawą jest jednak podejście deweloperów. Tylko nieliczni zdają się dostrzegać oczywistą niszę, jaką są domy o niewielkim metrażu, których na rynku brakuje od wielu lat. Panuje bowiem powszechne przekonanie, że domy przeznaczone są dla bardziej zasobnej grupy, która może sobie pozwolić na zakup większego metrażu. Jak widać na przykładzie Lublina, nie zawsze jest to prawdziwe twierdzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>