Wyższe limity dopłat na Mieszkanie dla Młodych w Lublinie

Zarówno w samym Lublinie, jak i pozostałej części województwa lubelskiego można szukać już droższych mieszkań, które zmieszczą się w limitach cenowych programu Mieszkanie dla Młodych.

Limity cenowe pozwalające na staranie się o dopłatę w programie Mieszkanie dla Młodych zostały zmienione 1 kwietnia. W naszym regionie zostały one podniesione i to pokaźnie. Jeśli chcemy otrzymać dopłatę w programie MdM w Lublinie, musimy znaleźć mieszkanie, które kosztuje mniej niż 4620,83 zł za m kw. Limit dla stolicy województwa wzrósł więc o 163,49 zł.

Wyższe stawki obowiązują także w gminach sąsiadujących z Lublinem (Głusk, Jastków, Konopnica, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Świdnik, Wólka), gdzie można już wybierać spośród ofert deweloperskich, wycenianych na mniej niż 4291,97 zł za m kw., czyli 125,92 zł droższych, niż w I kwartale 2015 roku. W pozostałych gminach województwa lubelskiego limit dopłat MdM wynosi 3963,12 zł za m kw. i jest wyższy o 88, 36 zł niż pół roku wcześniej.

Limity ogłoszone przez Urząd Wojewódzki w Lublinie będą obowiązywały przez pół roku. Wcześniej planowano, że mogą być zmieniane co trzy miesiące, ale nie miało to wielkiego sensu, bo zmiany były bardzo niewielkie. Wszystkie urzędy wojewódzkie zdecydowały więc, że ceny będą podnoszone dwukrotnie w roku.

Przekłada się to na większe dopłaty dla beneficjentów programu Mieszkanie dla Młodych. Według Banku Gospodarstwa Krajowego, który koordynuje program dopłat, najczęściej biorą w nim udział osoby bezdzietne. Rodziny i osoby samotne, które nie posiadają dzieci mogą dostać 10 proc. dopłaty. W Lublinie przekłada się to na 21.003,80 zł dopłaty. W gminach sąsiadujących z największym miastem regionu 10 proc. dopłaty to 19.509,00 zł. W pozostałej części województwa lubelskiego dopłata może sięgnąć 18.014,20 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>